Pozycjonowanie stron


Pozycjonowanie stron internetowych to działania marketingowe, dzięki którym Twoja strona wyświetla się wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania. Na pełny, skuteczny proces pozycjonowania strony składają się dwa czynniki: 

Jakie korzyści gwarantuje Ci pozycjonowanie strony?

FAQ

Jak wygląda współpraca z agencją Virtal?

Każdego miesiąca realizujemy konkretne, wcześniej zdefiniowane zadania. Określamy ich czasochłonność i ewentualne koszty zewnętrzne. Niektóre zadania wykonujemy jednorazowo lub rzadko powtarzamy, np: „analiza profilu linkowanego konkurencji”. Inne planowane są cyklicznie, jak „pozyskiwanie linków do strony”. Zadania dzielimy na:
– analizy i prace nad technicznymi aspektami seo,
– pozyskiwanie linków do strony,
– prace redakcyjne, copywriting.
Rekomendujemy prace nad priorytetowymi rzeczami do zrobienia, które mogą mieć najszybsze przełożenie na wyniki. Masz jednak bezpośredni wpływ na to, które z zadań będą realizowane i możesz wskazać te, które wg. Ciebie są najważniejsze.

Kiedy mogę spodziewać się efektów pozycjonowania?

Ciężko określić efekty pozycjonowania strony czy to w postaci wzrostu ruchu, czy wzrostu rankingu dla poszczególnych fraz. Każda strona zaczyna z innego poziomu i posiada inną historię w Internecie. Nie mniej jednak możemy pokusić się o prognozę wzrostu ruchu organicznego na bazie danych historycznych po 3 miesiącach współpracy. Po tym czasie mogą być widoczne pierwsze efekty.

Na jaki okres podpisywana jest umowa na działania SEO?

Umowę podpisujemy na okres 3 miesięcy. Po tym czasie będziesz wiedzieć, jak pracujemy i czy jest to dla Ciebie odpowiedni model. Po 3 miesiącach umowa przechodzi na czas nieokreślony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem na koniec miesiąca kalendarzowego.

Co możesz zyskać dzięki usłudze SEO?

Usługa pozycjonowania jest adresowana do osób, które przede wszystkim chcą zwiększyć ruch organiczny z wyszukiwarek oraz widoczność na strategiczne frazy dla swojego biznesu. Naturalną korzyścią z tego tytułu jest zwiększenie świadomości marki, pozyskanie większej ilości zapytań ofertowych lub zwiększenie sprzedaży online.

Czy gwarantujemy osiągnięcie efektów?

Nie gwarantujemy osiągnięcia określonych pozycji dla wybranych fraz oraz zwiększenia ruchu do określonego poziomu. Zbyt wiele czynników wpływa na pozycjonowanie, aby mieć pewność konkretnych wyników. To, co możemy zagwarantować, to nasze zaangażowanie i doświadczenie, które odgrywa istotną rolę w osiąganiu efektów.

Mam stronę w przygotowaniu. Czy mogę zacząć pozycjonowanie?

Jak najbardziej tak. Podczas prac nad realizacją strony można zaplanować strukturę serwisu, dobrać frazy do pozycjonowania czy określić, jakie treści będą potrzebne. Jeżeli start strony w internecie będzie mocno się opóźniał, możemy wstrzymać nasze działania do czasu, kiedy strona będzie gotowa. Tym samym nie poniesiesz żadnych niepotrzebnych i niezaplanowanych kosztów.

Ile słów kluczowych można pozycjonować?

Pozycjonujemy stronę www, która będzie się wyświetlać na wiele fraz. Wzrost widoczności domeny czy danego adresu URL pociągnie za sobą wzrost widoczności dla wielu słów kluczowych. My możemy dobrać frazy strategiczne, których pozycje chcemy monitorować. Nie narzucamy tu żadnych limitów, a kierujemy się raczej zasadą zdrowego rozsądku.

Czy wysyłacie raporty z działań?

Raporty są przygotowywane w narzędziu Google Data Studio, do których masz wgląd 24h na dobę.

Co dzieje się z efektami po zakończeniu współpracy?

To, co zostało wypracowane, zostaje. Nie prowadzimy żadnych działań, które po zakończeniu współpracy możemy cofnąć. Jedynym wyjątkiem są opłacane przez nas różnego rodzaju wtyczki do strony, które wymagają miesięcznych płatności. Jeżeli takowe będą zastosowane, to zostaniesz powiadomiony przed ich wdrożeniem, jak i odpowiednio wcześniej przed zakończeniem współpracy o ich wygaśnięciu.

Co możemy dla Ciebie zrobić